рус eng укр
Людський геній є джерелом, всіх творінь мистецтва і винаходів. Ці творіння - гарантія життя, гідного людини. (Арнад Богш)

 
Про компанію Новини Команда Послуги Публікації Контакти
 
головна > послуги > комп'ютерні програми й бази даних

Комп'ютерні програми й бази даних

Комп'ютерні програми й бази даних належать до об'єктів авторського права. Зокрема, комп'ютерні програми й бази даних активно використовуються при створенні й впровадженні нових інформаційних технологій, а також при дистрибуції й комерціалізації різних інформаційних/електронних технологій.

Комп'ютерною програмою є набір інструкцій у вигляді слів, цифр, кодів, схем, символів чи у будь-якому іншому вигляді, виражених у формі, придатній для зчитування комп'ютером, які приводять його у дію для досягнення певної мети або результату (це поняття охоплює як операційну систему, так і прикладну програму, виражені у вихідному або об'єктному кодах).

Базою даних є сукупність творів, даних або будь-якої іншої інформації в довільній формі, у тому числі - електронній, добір і розташування складових частин якої і її упорядкування є результатом творчої праці, і складові частини якої є доступними індивідуально й можуть бути знайдені за допомогою спеціальної пошукової системи на підставі електронних засобів (комп'ютера) або інших засобів.

Як відомо, для виникнення, здійснення й захисту авторських прав не потрібна реєстрація твору або дотримання яких-небудь інших формальностей. Разом з тим, як комп'ютерні програми, так і бази даних можуть бути зареєстровані за бажанням правовласників у Патентному відомстві України, Бібліотеці Конгресу США й інших іноземних компетентних органах. При цьому головною перевагою подібної реєстрації може служити свідоцтво про державну реєстрацію прав на комп'ютерну програму або базу даних, яке може бути належним доказом виключних прав у випадку виникнення суперечки відносно правоволодіння або заперечування авторства. Крім того, подібна реєстрація може засвідчити існування комп'ютерної програми, бази даних в об'єктивній формі, тому що для реєстрації звичайно надаються депоновані матеріали (вихідні тексти комп'ютерних програм, структури баз даних, а також матеріальні носії (диски), що містять екземпляри депонованих комп'ютерних програм і баз даних.

Юристи й патентні повірені фірми допомагають клієнтам підготувати необхідний комплект документів і забезпечити реєстрацію прав на комп'ютерні програми, бази даних у встановленому порядку. Також патентні повірені і юристи фірми консультують клієнтів з інших питань, пов'язаних із правовою охороною й захистом комп'ютерних програм і баз даних, зокрема, при виникненні й здійсненні інтелектуальних прав, ліцензуванні й дистрибуції, судових і адміністративних розглядах. Нарешті, юристи фірми надають кваліфіковану юридичну допомогу клієнтам при застосуванні комп'ютерних програм і баз даних у різних моделях сучасного бізнесу й сферах інформаційних технологій, у тому числі в рамках електронної торгівлі, аутсорсинга, мобільних додатків, соціальних мереж, обробки «великих» даних і інформаційної аналітики.


 
На головну Контакти Карта сайту
 
© 2007 «Городисський та Партнери». Всі права захищені.