рус eng укр
Людський геній є джерелом, всіх творінь мистецтва і винаходів. Ці творіння - гарантія життя, гідного людини. (Арнад Богш)

 
Про компанію Новини Команда Послуги Публікації Контакти
 
головна > послуги > реєстрація торговельних марок за кордоном

Реєстрація торговельних марок за кордоном

Існують кілька систем міжнародних реєстрацій торговельних марок. Це - Мадридська система (Мадридська угода й Мадридський протокол) і система Європейської торговельної марки, що дозволяє одержувати реєстрацію торговельної марки Європейського Союзу.

Кожна із цих систем має свої переваги й недоліки, оцінити які без послуг патентного повіреного складно, а часом і неможливо; і перед вибором країни або країн, у яких клієнт прагнув би одержати охорону для своєї торговельної марки для успішного ведення бізнесу, необхідно досконально вивчити, яким чином можна одержати таку охорону з найменшими витратами й у мінімальний період часу.

Значними перевагами Мадридської системи є можливість подачі однієї заявки однією мовою й сплати єдиного міжнародного мита для одержання реєстрації в країнах Мадридської угоди. Відсутня необхідність (принаймні, на першому етапі) у послугах патентних повірених у кожній із закордонних країн. Така процедура суттєво знижує витрати на гонорари іноземних патентних повірених, перекладачів, а також розміри мит за подачу заявки в Міжнародне бюро. Патентні повірені інших країн підключаються тільки на етапі експертизи заявки на торговельну марку у тому випадку, якщо будуть виявлені перешкоди для реєстрації знака у цих країнах.

Крім того, перевагою Мадридської системи також є можливість для правовласників торговельних марок надалі вносити зміни (наприклад, адреси, найменування, реєстрації передання прав) у міжнародну реєстрацію й продовжувати строк її дії у всіх країнах шляхом подачі однієї заяви.

Однак подача міжнародної заявки не є гарантією одержання реєстрації в усіх країнах Мадридської системи, тому що експертиза міжнародної заявки проводиться в кожній країні відповідно до її національного законодавства.

У випадку скасування базової реєстрації протягом 5 років з дати міжнародної реєстрації, міжнародна реєстрація підлягає анулюванню (принцип центральної атаки), відміняються й усі реєстрації, отримані в інших країнах, при існуванні можливості їх перетворення в національні реєстрації.

Крім того, у випадку відмови в наданні правової охорони базовій заявці вже подана міжнародна заявка буде анульована.

Перевагою системи Європейської торговельної марки є можливість подання заявки без наявності базової заявки або реєстрації в Україні. Експертиза по суті на виявлення прав третіх осіб не проводиться, і реєстрація торговельної марки здійснюється у випадку відсутності заперечень третіх осіб.

Очевидно, що процедури міжнародної реєстрації складні, і для обрання оптимальної стратегії міжнародної реєстрації необхідні консультації й поради патентних повірених.


 
На головну Контакти Карта сайту
 
© 2007 «Городисський та Партнери». Всі права захищені.