рус eng укр
Людський геній є джерелом, всіх творінь мистецтва і винаходів. Ці творіння - гарантія життя, гідного людини. (Арнад Богш)

 
Про компанію Новини Команда Послуги Публікації Контакти
 
головна > послуги > перевірка на патентну чистоту

Перевірка на патентну чистоту

Однією із найпоширеніших оман є те, що виданий патент гарантує відсутність порушення патентних прав третіх осіб. Коріння подібної омани й виникаючих через це проблем лежать у стійко існуючій, але помилковій думці, що якщо держава видала патент, то надала право без обмежень використовувати винахід, що нею охороняється.

У дійсності експертиза патентоспроможності й перевірка на патентну чистоту мають зовсім різні об'єкти й мети дослідження, порядок і методику проведення. Експертиза на патентоспроможність проводиться експертом відносно технічного рішення по поданій у патентне відомство заявці. Перевірка на патентну чистоту, яку не робить патентне відомство в жодній країні миру, проводиться по об'єкту техніки, що вводиться в господарський обіг, з оцінкою всіх реалізованих у ньому рішень. При експертизі на патентоспроможність експерт патентного відомства шукає й порівнює із заявленим рішенням його аналоги, відомі з будь-яких доступних у світі інформаційних джерел, для того, щоб зробити висновок чи настільки відрізняється від них це рішення, щоб на нього міг бути виданий патент. При перевірці на патентну чистоту досліджуються тільки діючі патенти в країні, де об'єкт техніки вводиться в господарський обіг, причому завданням такого дослідження є виявлення патентів, виданих на такі ж об'єкти і їх частини, матеріали для їхнього виготовлення й способи одержання цих матеріалів, способи взаємодії частин і застосування об'єктів.

Висновок про патентну чистоту - це гарантія того, що відносно країни перевірки визначені ризики порушення чужих патентних прав. Причому негативний висновок не слід сприймати, як висновок, що ринок закритий назавжди - він лише дозволяє вчасно спланувати і вжити заходів по внесенню необхідних змін в об'єкт техніки, що перевіряється, або в його складові, а також вивчити перспективи придбання ліцензії або оскарження патентів, які можуть бути порушені.


 
На головну Контакти Карта сайту
 
© 2007 «Городисський та Партнери». Всі права захищені.