Патентні дослідження
Проведення комплексних патентно-інформаційних досліджень необхідне будь-якій компанії при розробці й комерційному просуванні нових продуктів і технологій, а також для скорочення витрат на створення нової продукції за рахунок виключення дублювання розробок.
Ведення розробок за відсутності інформації про те, які аналогічні технічні рішення вже існують, якою технологічно розвиненою є сама галузь, і який розвиток очікується в найближчі декілька років, може призвести до того, що в результаті буде розроблено вже існуюче, а, отже, непатентоздатне й, швидше за все, неконкурентоспроможне технічне рішення. Облік же попередніх розробок через аналіз рішень, виявлених у процесі проведення дослідження рівня техніки (здійснення пошуку для визначення патентоздатності), дозволить розробити сучасний і конкурентоспроможний об'єкт техніки.
При цьому вивчення аналогічних рішень, які присутні на ринку (у продажу), швидше за все, буде недостатнім, бо великий сегмент вже створених технічних рішень з економічних, технологічних або інших причин до ринку просто не доходить. Крім цього, важливо враховувати, що патентування випереджає ринок, і сьогодні подаються заявки на технічні рішення, які будуть реалізовані в готовій новій продукції лише через декілька років.
Патентно-інформаційні дослідження можуть дати чітке уявлення про тенденції розвитку галузі та з високим ступенем ймовірності виявити найперспективніші напрямки розвитку. Подібні дослідження проводяться на основі даних патентного пошуку для визначення патентоздатності (або, інакше кажучи, дослідження рівня техніки), а також аналізу патентних документів, отриманих провідними розробниками та компаніями, що є лідерами в конкретній галузі техніки.
Крім цього, патентно-інформаційні дослідження дозволяють отримати об'єктивну картину інноваційної діяльності компаній-конкурентів.
Всі ці дані, виявлені при проведенні патентно-інформаційних досліджень, дозволяють прийняти найбільш обґрунтовані та точні управлінські рішення. У сучасних реаліях роль патентних досліджень значно зросла, достатньо гостро стоїть завдання проведення патентних досліджень на постійній основі, безперервно забезпечуючи нові розробки.