У цьому браузері сайт може відображатися некоректно. Рекомендуємо Вам встановити сучасніший браузер.

Chrome Safari Firefox Opera IE  
«ГОРОДИССЬКИЙ ТА ПАРТНЕРИ»
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ / ТМТ
office@gorodissky.ua Ua Ru En
+380 44 233 06 33
office.gorodissky@gmail.com
www.gorodissky.ua
Меню
x
 

Перевірка на патентну чистоту

Однією із найпоширеніших оман є те, що виданий патент гарантує відсутність порушення патентних прав третіх осіб. Причини подібної омани та проблем, які через це виникають, полягають у співзвучності термінів «пошук для визначення патентоздатності» та «пошук на патентну чистоту», а також у думці, яка давно склалася в суспільстві, але є помилковою, що якщо держава видала патент, то надала право без обмежень використовувати винахід, який ним охороняється.

Насправді пошук для визначення патентоздатності та пошук на патентну чистоту мають абсолютно різні об’єкти та цілі дослідження, порядок і методику проведення. Пошук на патентоздатність проводиться відносно технічного рішення з метою отримання патенту.

Пошук на патентну чистоту проводиться за об’єктом техніки, що вводиться у господарський обіг, з оцінкою всіх реалізованих у ньому рішень. При пошуку на патентоздатність шукають у будь-яких доступних у світі інформаційних джерелах та порівнюють із заявленим рішенням його аналоги, для того, щоб зробити висновок: в якій мірі це рішення відрізняється від них, щоб на нього міг бути виданий патент. При перевірці на патентну чистоту досліджуються лише діючі патенти в країні, де об'єкт техніки вводиться в господарський обіг, причому завданням такого дослідження є виявлення патентів, виданих на такі ж об'єкти і їхні частини, матеріали для їхнього виготовлення та способи одержання цих матеріалів, способи взаємодії частин і застосування об'єктів.

Пошук на патентну чистоту проводять недержавні організації і приватні особи, тому дуже важливо правильно визначитися з кваліфікацією експерта, який її виконує, і узгодити вид представлення результатів.

Висновок про патентну чистоту - це гарантія того, що відносно країни перевірки визначені ризики порушення чужих патентних прав. Причому негативний висновок не потрібно сприймати як висновок, що ринок закритий назавжди - він лише дозволяє вчасно спланувати і вжити заходів щодо внесення необхідних змін в об’єкт техніки, який перевіряється, а також вивчити перспективи придбання ліцензії або оскарження патентів, які можуть бути порушені.