У цьому браузері сайт може відображатися некоректно. Рекомендуємо Вам встановити сучасніший браузер.

Chrome Safari Firefox Opera IE  
«ГОРОДИССЬКИЙ ТА ПАРТНЕРИ»
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ / ТМТ
office@gorodissky.ua Ua Ru En
+380 44 233 06 33
office.gorodissky@gmail.com
www.gorodissky.ua
Меню
x
 

Комп’ютерні програми та бази даних

Комп'ютерні програми й бази даних належать до об'єктів авторського права. На практиці ці об’єкти отримали широке поширення в галузі інформаційних технологій, тісно пов’язаній з інтелектуальною власністю. Зокрема, комп'ютерні програми та бази даних активно використовуються при створенні та впровадженні нових інформаційних технологій, а також при дистрибуції і комерціалізації різних інформаційних/електронних технологій.

Як відомо, для виникнення, здійснення й захисту авторських прав не потрібна реєстрація твору або дотримання будь-яких інших формальностей. Водночас, як комп'ютерні програми, так і бази даних можуть бути зареєстровані за бажанням правовласників у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Бібліотеці Конгресу США й інших іноземних компетентних органах. При цьому головною перевагою подібної реєстрації є видача свідоцтва про державну реєстрацію прав на комп'ютерну програму або базу даних, яке може бути належним доказом виключних прав у випадку виникнення суперечки відносно правоволодіння або оспорювання авторства. Крім того, подібна реєстрація може засвідчити існування комп'ютерної програми, бази даних в об'єктивній формі, тому що для реєстрації зазвичай надаються депоновані матеріали (вихідні тексти комп'ютерних програм, структури баз даних, а також матеріальні носії (диски), що містять екземпляри депонованих комп'ютерних програм і баз даних).

Патентні повірені фірми допомагають клієнтам підготувати необхідний комплект документів і забезпечити реєстрацію прав на комп'ютерні програми, бази даних у встановленому порядку. Також патентні повірені і юристи фірми консультують клієнтів з інших питань, пов'язаних із правовою охороною та захистом комп'ютерних програм і баз даних, зокрема, при виникненні й здійсненні інтелектуальних прав, ліцензуванні та дистрибуції, судових і адміністративних розглядах. Врешті, юристи фірми надають кваліфіковану юридичну допомогу клієнтам при застосуванні комп'ютерних програм і баз даних у різних моделях сучасного бізнесу та сферах інформаційних технологій, зокрема в рамках електронної торгівлі, аутсорсингу, мобільних додатків, соціальних мереж, обробки «великих» даних та інформаційної аналітики.