У цьому браузері сайт може відображатися некоректно. Рекомендуємо Вам встановити сучасніший браузер.

Chrome Safari Firefox Opera IE  
«ГОРОДИССЬКИЙ ТА ПАРТНЕРИ»
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ / ТМТ
office@gorodissky.ua Ua Ru En
+380 44 501 18 71
office@gorodissky.ua
www.gorodissky.ua
Меню
x
 
Версія для друку

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення охорони і захисту прав на торговельні марки і промислові зразки та боротьби з патентними зловживаннями

2 Жовтня 2020
16 серпня 2020 року набув чинності Закон України № 815 від 21.07.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення охорони і захисту прав на торговельні марки і промислові зразки та боротьби з патентними зловживаннями». Зазначені зміни є важливим кроком до гармонізації національного законодавства та виконання Україною взятих зобов’язань за Міжнародною конвенцією з охорони нових сортів рослин (УПОВ), а саме з забезпечення положення, коли жодне право стосовно позначення, що зареєстровано як назва сорту та стосовно цього сорту, не заважатиме вільному використанню цієї назви сорту.

Особливістю назви сорту рослини є те, що використання назви є обов’язковим при поширенні сорту під час дії патенту та навіть після закінчення правової охорони  на цей сорт, якщо такому використанню не перешкоджають раніше набуті права. Законом № 815 введено норму про те, що позначення, які «відтворюють назву сорту рослин зареєстрованого чи заявленого на реєстрацію в Україні або якому надана правова охорона відповідно до міжнародного договору України до дати подання заявки на торговельну марку, що містить таке позначення, і якщо заявлене позначення стосується сорту рослин того самого або спорідненого виду», не можуть одержати правову охорону як торговельна марка і, відповідно, таке відтворення є підставою для відмови у наданні правової охорони таким позначенням.

До введення цієї важливої норми реєстрація торговельних марок, які відтворювали назви сортів мала місце. Таким чином, якщо під час кваліфікаційної експертизи заявок на торговельні марки буде проводитися відповідна перевірка щодо недопущення відтворення назв сортів рослин, прав суб’єктів  ринку сортів рослин буде дотримано.

Для власників прав на сорти рослин та інших зацікавлених осіб законом передбачені відповідні інструменти:

-    подання до Апеляційної палати заперечення щодо реєстрації торговельної марки протягом трьох місяців з дня публікації відомостей в Бюлетені про заявку на торговельну марку або міжнародну реєстрацію торговельної марки;

-    оскарження до Апеляційної палати або суду рішення Установи особою, яка подала заперечення;

-    визнання в судовому порядку недійсним свідоцтва України на торговельну марку або міжнародної реєстрації торговельної марки на території України.
Поділитися:
Повернутися назад